logo

VENTSPILS VALSTS 1.ĢIMNĀZIJA

KONKURĒTSPĒJĪGA IZGLĪTĪBA TALANTU IZAUGSMEI

VENTSPILS VALSTS 1.ĢIMNĀZIJA

KONKURĒTSPĒJĪGA IZGLĪTĪBA TALANTU IZAUGSMEI

Grāmatu jaunumi un bibliotēkas krājuma papildinājumi.

 

 

 

       
09.11.2023

31.10.2023

“Līnijas vienādojums”, Ilze France, Evija Jaunzeme, Evija Slokenberga

Mācību grāmata ir otrā daļa no komplektizdevuma “Matemātika vidusskolai”.

Mācību līdzeklis izstrādāts, ievērojot Ministru kabineta 2019. gada 3. septembra noteikumos Nr. 416 “Noteikumi par valsts vispārējās vidējās izglītības standartu un vispārējās vidējās izglītības programmu paraugiem” iekļautās prasības.

 

Mācību grāmatā „Bioloģija 8. klasei”

Mācību grāmatā tekstuālo saturu papildina plašs fotoattēlu un ilustrāciju klāsts, kā arī laboratorijas darbu un projektu darbu apraksti, uzdevumi skolēnu diskusijām grupās.

 
30.10.2023

Inga Žolude (1984)

Romāns  "Vendenes lotuspuķe" ir par latviešu rakstnieku un dzejnieku Jāni Poruku (1871–1911).

Gundega Blumberga: "Inga Žolude ir radījusi tik pilnestīgu Jāni Poruku, ka lasot viņš kļūst par tuvu cilvēku, kam veltīt visu sajūtu spektru: līdzi just un apbrīnot, strīdēties un dusmoties."

 

Latvija komunistiskās padomju savienības un nacionālistiskās Vācijas varā 1940-1991.

Latvijas Okupācijas muzeja trīsdesmitās gadadienas zīmē tika izdota grāmatas “Latvijas komunistiskās Padomju Savienības un nacionālsociālistiskās Vācijas varā 1940–1991” atkārtots un papildināts izdevums latviešu valodā Valtera Nollendorfa redakcijā.

Grāmata ir pētījumos un vēsturnieku atziņās balstīts publiski izglītojošs Latvijas okupācijas vēstures stāsts, kas saturā atbilst vēstījumam, ko apmeklētājam sniedz Latvijas Okupācijas muzeja ekspozīcija un tematiskās izstādēs. Tas ir stāsts par abu okupācijas varu noziegumiem pret Latvijas valsti, tautu un zemi. Grāmatā Latvijas okupācijas vēsture stāstīta hronoloģiskā kopsakarībā. To papildina ievads latviešu tautas, latviešu nācijas un Latvijas valsts veidošanās procesos un ieskats atjaunotās valsts grūtajā cīņā ar abu okupāciju atstātajām sekām.

 
16.10.2023

40 dialogi. Skolēna pašizpausme teātra mākslā. Kompetenču pieeja.

Zigurds Neimanis, Nacionālā teātra aktieris, režisors, teātra mākslas nodarbību vadītājs, piedāvā 40 asprātīgus dialogus par dažādiem tematiem atšķirīgos žanros.

 

Rokasgrāmata folkloras mācīšanā. Ilga Reizniece.

Ietverti ne tikai padomi, kā iepazīstināt bērnus ar mūsu tautas tradicionālo kultūru, bet arī viss, kas nepieciešams, lai varētu darboties praktiski - dziedāt, dancot, iet rotaļās, minēt mīklas, stāstīt pasakas un anekdotes.

 

Mēneša mājasdarbi latviešu valodā 4.–9. klasei. Mācību līdzeklis ar pievienotu digitālo papildsaturu. Inga Vīksna, Evija Vaska.  

Mēneša mājasdarbs piedāvā skolēniem attīstīt pašvadītas mācīšanās prasmes: patstāvīgi mēneša laikā plānot veicamos mājasdarba uzdevumus; izvēlēties nepieciešamos papildu resursus – vārdnīcas, tīmekļa adreses, raidījumu ierakstus, arī spēlfilmas uzdevumu veikšanai –; izvirzīt mācību mērķi un izplānot, kā to sasniegt; uzraudzīt plāna īstenošanas laiku; novērtēt, kā izdevies sasniegt mērķi.

25.09.2023

 

Fizika 9. klasei. Mācību grāmata. Inese Dudareva, Maira Gribuste, Aivars Gribusts, Edijs Freimanis.

Mācību grāmata “Fizika 9. klasei” ir daļa no komplektizdevuma “Fizika 8.–9. klasei”, kurā vienoti integrētas digitālā satura priekšrocības platformas SOMA viedgrāmatas formātā un tradicionālās mācību grāmatu vērtības.

Matemātika vidusskolai. Vektori.

lze France, Evija Jaunzeme, Evija Slokenberga

Mācību grāmata “Vektori” ir pirmā daļa no komplektizdevuma “Matemātika vidusskolai”.

 
 16.09.2023

Markuss Zusaks (Markus Zusak, 1975)

Austrāliešu taksometra vadītājam Edam Kenedijam ir 19 gadi, un viņš bezmērķīgi slīgst pilngadībā, izjaucot bankas aplaupīšanu šī graudainā, aizraujošā un galu galā romantiskā noslēpuma jautrajā sākuma ainā. Eda 15 minūtes slavas ievirza viņa dzīvi jaunā virzienā: viņš sāk saņemt spēļu kārtis ar mistiskām norādēm, piemēram, adresēm vai viņam nezināmiem vārdiem. Sekojot šīm norādēm, viņš iejaucas citu cilvēku dzīvē. Visdrebinošākā brīdī viņa pastkastītē parādās ierocis, kas, pēc viņa domām, ir paredzēts viņa lietošanai attiecībās ar vīrieti, kurš brutalizē savu sievu.

 

Markuss Zusaks (Markus Zusak, 1975)

Elpu aizraujošs stāsts par pieciem brāļiem, kuri viens otru audzina pasaulē, kurā valda viņu pašu noteikumi. Kad Danbaras zēni mīl, cīnās un mācās rēķināties ar pieaugušo pasauli, viņi atklāj aizkustinošo noslēpumu aiz sava tēva pazušanas.

Danbaru ģimenes centrā ir Klejs, zēns, kurš uzcels tiltu savai ģimenei, pagātnei, varenībai, grēkiem, brīnumam.

Jautājums ir, cik tālu Klejs ir gatavs iet? Un cik daudz viņš var pārvarēt?

 

 Hāleds Hoseinī (Khalend Hosseini, 1965)

Tā tad. Jūs vēlaties stāstu, es jums to pastāstīšu... Afganistāna, 1952. Abdullah un viņa māsa Pari dzīvo kopā ar savu tēvu un pamāti mazā ciematā Shadbagh. Viņu tēvs Sabūrs pastāvīgi meklē darbu, un viņi kopā cīnās ar nabadzību un nežēlīgām ziemām. Abdullai Pari — tikpat skaista un mīļa kā pasaka, kuras dēļ viņa tika nosaukta — ir viss. Abdulla drīzāk kā vecāks, nevis brālis darīs visu viņas labā, pat nomainīs savu vienīgo apavu pāri pret spalvu viņas dārgajai kolekcijai. Katru nakti viņi guļ kopā savā gultiņā, saskaroties ar galvām, sapinušiem ekstremitātēm. Kādu dienu viņi kopā ar tēvu dodas pāri tuksnesim uz Kabulu. Pari un Abdulla nejūtas droši par likteni, kas viņus tur sagaida, jo notikums, kas risināsies, saplēsīs viņu dzīvi; dažreiz ir jānogriež pirksts, lai glābtu roku.

 

 

Kerstina Gīra (Kerstin Gier, 1966)

Triloģija:

Rubīna grāmata (Rubinrot, 2009)

Safīra grāmata (Saphirblau, 2010)

Smaragda grāmata (Smaragdgrün, 2011)

Romāna galvenā varone Gvendolina Šeferde, dzimusi ģimenē, kur daži tās locekļi piedzimst ar īpašu velti — spēju ceļot laikā, uzzina, ka arī viņai tāda spēja ir, nevis viņas māsīcai Šarlotei. Šis fakts pilnībā izmaina ģimenes dzīvi: viss, kam gatavojās Šarlote, domāts ne jau viņai, bet viņas nesagatavotai māsīcai. Gvendolina iepazīst noslēpumus un mīklas, turklāt iemīlas Gideonā de Villerā — laika ceļotājā no citas ģimenes — un pirmā acu uzmetienā, tikpat augstprātīgā, kā Šarlote.

 

 Entonijs Horovics (Anthony Horowitz, 1955)

Kad redaktorei Sjūzenai Railendai tiek nodots Alana Konveja jaunākā romāna nobružāts manuskripts, viņa maz nezina, ka tas mainīs viņas dzīvi. Viņa gadiem ilgi ir strādājusi ar cienījamo kriminālo rakstnieku, un viņa detektīvs Atiks Punds ir slavens ar noziegumu atrisināšanu 1950. gadu miegainajos Anglijas ciematos. Kā Sjūzena pārāk labi zina, vintage noziegumi tiek pārdoti lieliski. Žēl, ka tas nozīmē sadarboties ar tādu autoru kā Alans Konvejs...

Taču Konveja jaunākais stāsts par slepkavību Pjeholā nav gluži tas, kā šķiet. Jā, tur ir miruši līķi un virkne intriģējošu aizdomās turamo, taču manuskripta lappusēs slēpjas cits stāsts: stāsts, kas uzrakstīts starp pašiem vārdiem lapā, kas stāsta par patiesu greizsirdību, alkatību, nežēlīgām ambīcijām un slepkavību. .

 

  Entonijs Horovics (Anthony Horowitz, 1955)

Pensionētā izdevēja Sjūzena Ralenda dzīvo labu dzīvi. Viņa kopā ar savu ilggadējo draugu Andreasu vada nelielu viesnīcu uz Grieķijas salas. Tam vajadzētu būt visam, ko viņa vienmēr ir vēlējusies. Bet vai tā ir? Viņa ir nogurusi no pienākumiem, lai viss darbotos uz salas, kur nekas nedarbojas, un, patiesību sakot, viņai sāk pietrūkt Londonas.

Un tad Trehernesi paliek viesnīcā. Dīvainais un noslēpumainais stāsts, ko viņi stāsta, par nelaimīgu slepkavību, kas notika tajā pašā dienā un tajā pašā viesnīcā, kurā apprecējās viņu meita — gleznainā krodziņā Safolkas piekrastē ar nosaukumu Branlow Hall — aizrauj Sūzanu un aizrauj viņas redaktores instinktus.

15.09.2023

 Hāleds Hoseinī (Khalend Hosseini, 1965)

Īsa, spēcīga, ilustrēta grāmata, kuru sarakstījis Haleds Hoseini, reaģējot uz pašreizējo bēgļu krīzi. Grāmata ir sastādīta vēstules veidā, ko tēvs dēlam sūta viņu ceļojuma priekšvakarā. Uzmanot savu guļošo dēlu, tēvs pārdomā bīstamo jūras šķērsošanu, kas atrodas viņu priekšā. Tas ir arī spilgts portrets par viņu dzīvi Homsā, Sīrijā, pirms kara, un šīs pilsētas ātro pārtapšanu no mājas par nāvējošu kara zonu.

Šo stāstu mudināja uzrakstīt jaunais Alana Kurdi, trīs gadus veca sīriešu zēna tēls, kura ķermenis 2015. gada septembrī izskalojās Turcijas pludmalē, Hoseini cer izrādīt cieņu miljoniem ģimeņu, piemēram, Kurdi, kuras kara un vajāšanas sašķelts un izspiests no mājām, un viņš ziedos no šīs grāmatas autora gūtos ieņēmumus ANO Bēgļu aģentūrai un Haleda Hoseini fondam, lai palīdzētu finansēt glābšanas pasākumus, lai palīdzētu bēgļiem visā pasaulē. 

“Matemātika I. Pārbaudes darbi” , N.Sergejeva

Grāmatā “Matemātika I. Pārbaudes darbi” doti pārbaudes darbi par divpadsmit kursa tematiem. Līdzīgi kā matemātikas eksāmenā,kas veidots saskaņā ar jauno vispārējās vidējās izglītības standartu, dažos uzdevumos ir piedāvātas piktogrammas, lai savlaicīgi radinātu skolēnus pie to nozīmes.Šajā metodiskajā līdzeklī ir iekļauti pārbaudes darbi par kursa Matemātika I tematiem, kurus var piedāvāt skolēniem summatīvā vērtējuma ieguvei katra temata noslēgumā.

 

Matemātika 7. klasei.

Mācību grāmata, 1. daļa. Kompetenču pieeja + papildsaturs. SILVA JANUMA.

Šajā mācību grāmatā iekļauti pirmie 4 temati no programmas parauga, un tie ir sakārtoti atbilstošās nodaļās.
1. Kā nosaka kopas visus elementus, kā aprēķina notikuma varbūtību
2. Kā definē ģeometriskas figūras
3. Kā raksturo sakarību starp mainīgajiem lielumiem
4. Kā pieraksta un pēta funkcijas, kuru grafiks ir taisne

 21.08.2023      
 15.05.2023  

Frenks Patriks Herberts (Frank Patrick Herbert, 1920-1986)

Nozīmīgs amerikāņu zinātniskās fantastikas autors. Dune (1963—1965)

Frenka Herberta episkā šedevra izdevums cietajos vākos, tas ir iztēles triumfs un viens no visu laiku visvairāk pārdotajiem zinātniskās fantastikas romāniem.

Kāpas (Dunes) darbība risinās uz tuksneša planētas Arrakis, un ir stāsts par zēnu Polu Atreidu, dižciltīgas ģimenes mantinieku, kura uzdevums ir pārvaldīt neviesmīlīgu pasauli, kurā vienīgā vērtība ir “garšvielu” melange, narkotika, kas spēj pagarināt dzīvi un uzlabot apziņu. . Visā zināmajā Visumā iekārotā melanža ir balva, kuras dēļ ir vērts nogalināt...

Kad Atreidas nams tiks nodots, Pāvila ģimenes iznīcināšana liks zēnam doties ceļā uz lielāku likteni, nekā viņš jebkad būtu varējis iedomāties. Un, attīstoties par noslēpumaino cilvēku, kas pazīstams kā Muad’Dibs, viņš īstenos cilvēces senāko un nesasniedzamāko sapni.

 

 

Juvāls Noass Harari ( prof. Yuval Noah Harari,1976)

“21 lekcija 21. gadsimtam” nav tā grāmata, kas tūlīt un pilnībā maina uzskatus par pasauli. Taču cilvēks, kurš to būs izlasījis kļūs ne tikai zinošāks, bet arī
gudrāks, pat viedāks. Gatavāks nākotnei, kas jau klauvē pie mūsu durvīm. Domāta katram, kurš interesējas par politiku un tehnoloģijām, bet nevēlas, ka
tās viņu izmanto un manipulē. 

 
  10.05.2023