logo

VENTSPILS VALSTS 1.ĢIMNĀZIJA

KONKURĒTSPĒJĪGA IZGLĪTĪBA TALANTU IZAUGSMEI

VENTSPILS VALSTS 1.ĢIMNĀZIJA

KONKURĒTSPĒJĪGA IZGLĪTĪBA TALANTU IZAUGSMEI

Grāmatu jaunumi un bibliotēkas krājuma papildinājumi.

 

 

 

       
 

 

Haruki Murakami (12.01.1949.)

Savādā bibliotēka (The Strange Library)

“Es gribēju tikai paņemt lasīšanai dažas grāmatas...”

Ejot mājās no skolas, gados jaunais lasītājs aizdomājas par nodokļu iekasēšanas sistēmu Osmaņu-turku impērijā. Tāpēc viņš iegriežas līdzās esošajā pilsētas bibliotēkā, lai noskaidrotu, vai šādas grāmatas tur ir atrodamas. Tā ir viņa pirmā pieļautā kļūda.

Ērmīga izskata vecs vīrs viņu aizved uz īpašu lasītavu, kas paslēpta labirintā zem bibliotēkas, jo viņa pieprasītās grāmatas netiek izsniegtas lasīšanai mājās. Zēns attopas ieslodzīts cietumā kopā ar Aituvīru, kurš gatavo ļoti garšīgus virtuļus, un skaistu meiteni, kura sarunājas ar žestiem. Zēna mamma, visticamāk, ir pagatavojusi vakariņas un gaida viņu mājās, un uztraucas par to, kāpēc viņš kavējas. Vecais, ērmīgais vīrs šķiet ļoti bīstams, jo viņam garšo mazu zēnu smadzenes. Kā lai izbēg no turienes?

  

Džordžs Orvels (25.06.1903. – 21.01.1950.)

1984. Grafiskais romāns

Džordža Orvela “1984” – viena no 20. gadsimta nozīmīgākajām grāmatām – pirmo reizi pieejama grafiskā romāna formā.

Karš ir miers. Brīvība ir verdzība. Nezināšana ir spēks.

Londona ir drūma pilsēta Okeānijā – totalitārā valstī, kur tevi vienmēr vēro Lielais brālis un domu policija spēj nolasīt teju vai katru tavu domu. Vinstonam Smitam draud nāvīgas briesmas tādēļ vien, ka viņa atmiņa joprojām darbojas. Iesaistījies aizliegtā mīlas dēkā, Vinstons rod sevī drosmi pievienoties slepenai revolucionāru organizācijai, sauktai par Brālību, kuras vienīgais mērķis ir pilnībā iznīcināt Partiju. Kopā ar savu mīļoto, Džūliju, viņš riskē ar dzīvību izmisīgā cīņā pret visaptverošo varu.

 
 4.03.2024

  

Haruki Murakami (12.01.1949.)

Nogalēt Komandoru (divu grāmatu komplekts)

Amadas Tomohiko gleznu “Nogalēt Komandoru” es atklāju tur pavadīto mēnešu laikā. Tolaik vēl nezināju, ka šī viena glezna tik būtiski izmainīs manu dzīvi.

Apmēram trīsdesmit gadus veco portretu mākslinieku Tokijā ir pametusi sieva, un viņš patveras slavenajam gleznotājam Amadam Tomohiko piederošā mājā kalnos. Bēniņos viņš atrod savādu gleznu un nejauši aizsāk virkni noslēpumainu sakritību. Lai to apturētu, viņam jādodas ceļā, kurā ir iesaistīts noslēpumains zvans, savāda bedre mežā, Idejas parādīšanās, dīvains svešinieks, kurš dzīvo otrpus ielejai, pārgudra trīspadsmitgadniece, nacista slepkavības mēģinājums Otrā pasaules kara laikā Vīnē un Dubultās metaforas nomāktā pazemes pasaule.

  

Haruki Murakami (12.01.1949.)

Vienskaitļa pirmā persona

Visi krājumā iekļautie stāsti tiek vēstīti vienskaitļa pirmajā personā – tik raksturīgi Murakami klasiskajam rokrakstam. Jaunības atmiņas, meditēšana par mūziku, dedzīga jūsma par beisbolu, sapnim līdzīgi scenāriji un izdomāti džeza albumi – šie stāsti pārkāpj mūsu prāta un ārējās pasaules robežas.

Brīžiem stāstītājs var būt un var nebūt pats Murakami. Vai šīs ir atmiņas vai izdomājums? Tas jālemj lasītājam...

 

  

Haruki Murakami (12.01.1949.)

Vīrieši bez sievietēm

Šos septiņus stāstus, kuros Haruki Murakami ar viņam raksturīgo vērīga novērotāja talantu atainojis dažādu vīriešu dzīvi, vieno motīvs, kas izteikts jau krājuma nosaukumā. Tie ir vīrieši, kuri dažādu apstākļu dēļ ir zaudējuši sievietes. Ārsts, aktieris, bijušais draugs, bārmenis, pat Kafkas Gregors Zamza – Murakami viņus visus ir sapulcinājis, lai katrs pavēstītu savu stāstu.

Krājums “Vīrieši bez sievietēm” ir uzskatāms par vēl vienu Murakami sarakstītu mūsdienu klasiku, kurā neiztrūkst arī ierastā autoram piemītošā ironija un spēja aizraut lasītājus.

 

09.11.2023

31.10.2023

“Līnijas vienādojums”, Ilze France, Evija Jaunzeme, Evija Slokenberga

Mācību grāmata ir otrā daļa no komplektizdevuma “Matemātika vidusskolai”.

Mācību līdzeklis izstrādāts, ievērojot Ministru kabineta 2019. gada 3. septembra noteikumos Nr. 416 “Noteikumi par valsts vispārējās vidējās izglītības standartu un vispārējās vidējās izglītības programmu paraugiem” iekļautās prasības.

 

Mācību grāmatā „Bioloģija 8. klasei”

Mācību grāmatā tekstuālo saturu papildina plašs fotoattēlu un ilustrāciju klāsts, kā arī laboratorijas darbu un projektu darbu apraksti, uzdevumi skolēnu diskusijām grupās.

 
30.10.2023

Inga Žolude (1984)

Romāns  "Vendenes lotuspuķe" ir par latviešu rakstnieku un dzejnieku Jāni Poruku (1871–1911).

Gundega Blumberga: "Inga Žolude ir radījusi tik pilnestīgu Jāni Poruku, ka lasot viņš kļūst par tuvu cilvēku, kam veltīt visu sajūtu spektru: līdzi just un apbrīnot, strīdēties un dusmoties."

 

Latvija komunistiskās padomju savienības un nacionālistiskās Vācijas varā 1940-1991.

Latvijas Okupācijas muzeja trīsdesmitās gadadienas zīmē tika izdota grāmatas “Latvijas komunistiskās Padomju Savienības un nacionālsociālistiskās Vācijas varā 1940–1991” atkārtots un papildināts izdevums latviešu valodā Valtera Nollendorfa redakcijā.

Grāmata ir pētījumos un vēsturnieku atziņās balstīts publiski izglītojošs Latvijas okupācijas vēstures stāsts, kas saturā atbilst vēstījumam, ko apmeklētājam sniedz Latvijas Okupācijas muzeja ekspozīcija un tematiskās izstādēs. Tas ir stāsts par abu okupācijas varu noziegumiem pret Latvijas valsti, tautu un zemi. Grāmatā Latvijas okupācijas vēsture stāstīta hronoloģiskā kopsakarībā. To papildina ievads latviešu tautas, latviešu nācijas un Latvijas valsts veidošanās procesos un ieskats atjaunotās valsts grūtajā cīņā ar abu okupāciju atstātajām sekām.

 
16.10.2023

40 dialogi. Skolēna pašizpausme teātra mākslā. Kompetenču pieeja.

Zigurds Neimanis, Nacionālā teātra aktieris, režisors, teātra mākslas nodarbību vadītājs, piedāvā 40 asprātīgus dialogus par dažādiem tematiem atšķirīgos žanros.

 

Rokasgrāmata folkloras mācīšanā. Ilga Reizniece.

Ietverti ne tikai padomi, kā iepazīstināt bērnus ar mūsu tautas tradicionālo kultūru, bet arī viss, kas nepieciešams, lai varētu darboties praktiski - dziedāt, dancot, iet rotaļās, minēt mīklas, stāstīt pasakas un anekdotes.

 

Mēneša mājasdarbi latviešu valodā 4.–9. klasei. Mācību līdzeklis ar pievienotu digitālo papildsaturu. Inga Vīksna, Evija Vaska.  

Mēneša mājasdarbs piedāvā skolēniem attīstīt pašvadītas mācīšanās prasmes: patstāvīgi mēneša laikā plānot veicamos mājasdarba uzdevumus; izvēlēties nepieciešamos papildu resursus – vārdnīcas, tīmekļa adreses, raidījumu ierakstus, arī spēlfilmas uzdevumu veikšanai –; izvirzīt mācību mērķi un izplānot, kā to sasniegt; uzraudzīt plāna īstenošanas laiku; novērtēt, kā izdevies sasniegt mērķi.

25.09.2023

 

Fizika 9. klasei. Mācību grāmata. Inese Dudareva, Maira Gribuste, Aivars Gribusts, Edijs Freimanis.

Mācību grāmata “Fizika 9. klasei” ir daļa no komplektizdevuma “Fizika 8.–9. klasei”, kurā vienoti integrētas digitālā satura priekšrocības platformas SOMA viedgrāmatas formātā un tradicionālās mācību grāmatu vērtības.

Matemātika vidusskolai. Vektori.

lze France, Evija Jaunzeme, Evija Slokenberga

Mācību grāmata “Vektori” ir pirmā daļa no komplektizdevuma “Matemātika vidusskolai”.

 
 16.09.2023

Markuss Zusaks (Markus Zusak, 1975)

Austrāliešu taksometra vadītājam Edam Kenedijam ir 19 gadi, un viņš bezmērķīgi slīgst pilngadībā, izjaucot bankas aplaupīšanu šī graudainā, aizraujošā un galu galā romantiskā noslēpuma jautrajā sākuma ainā. Eda 15 minūtes slavas ievirza viņa dzīvi jaunā virzienā: viņš sāk saņemt spēļu kārtis ar mistiskām norādēm, piemēram, adresēm vai viņam nezināmiem vārdiem. Sekojot šīm norādēm, viņš iejaucas citu cilvēku dzīvē. Visdrebinošākā brīdī viņa pastkastītē parādās ierocis, kas, pēc viņa domām, ir paredzēts viņa lietošanai attiecībās ar vīrieti, kurš brutalizē savu sievu.