logo

VENTSPILS VALSTS 1.ĢIMNĀZIJA

KONKURĒTSPĒJĪGA IZGLĪTĪBA TALANTU IZAUGSMEI

VENTSPILS VALSTS 1.ĢIMNĀZIJA

KONKURĒTSPĒJĪGA IZGLĪTĪBA TALANTU IZAUGSMEI

 

     
 

 2023. gada 4. aprīlī Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes – LBTU Aulā notika Mūžizglītības centra, Britu padomes (British Council) pārstāvniecības Latvijā un vairāku lauku uzņēmēju noslēguma pasākums projektam "Kods: L.A.U.K.I.", kurā latviešu un mazākumtautības pilsētu skolu jaunieši, karjeras konsultanti un pedagogi iepazina lauku dzīvi, nodarbinātības iespējas, kā arī kliedēja mītus, kas radušies sabiedrībā par dzīvi laukos. Tāpat pasākumā pirmizrādi piedzīvoja jauniešu veidotie reklāmas video par uzņēmējiem un viņu vadītajiem uzņēmumiem.                                    Pasākuma izskaņā notika projekta dalībnieku cildināšana un mūsu skolas komanda saņēma nomināciju: "Saturiski izzinošākais sižets"

 

 

 

 

 

 Pateicoties LBTU Mūžizglītības centra un Britu pārstāvniecības Latvijā projektam ,,Kods: L.A.U.K.I." Ventspils Valsts 1. ģimnāzijas un Ventspils 2. vidusskolas jaunieši iepazina uzņēmumu ,,Strauss un kaza". Vizītes laikā jaunieši iepazinās ar uzņēmuma darbības principiem, darba ikdienu, tika sagatavota un vadīta intervija, iezmēģināja praktiski dažādas profesijas un apguva darba iemaņas.

 

VENTSPILS VALSTS 1. ĢIMNĀZIJA

 Ģimnāzijas 10. klašu audzēkņi 18. janvārī, paneļdiskusijā, izvērtē izvēlētās izglītības programmas, diskutē par uzlabojumiem un sarunājas par motivācijas paaugstināšnas iespējām.

 

 Projekts ,,Kods L.A.U.K.I." turpinās.

Divu mēnešu garumā jaunieši apguva teorētiskās prasmes video filmēšanā, telefonmontāžā un scenāriju rakstīšanā. Tagad savas zināšanas ir jāpielieto praksē! Kā pirmo uzņēmumu jaunieši apmeklēja mākslinieku biedrību ,,Serde" (Aizpute).  Jauniešiem bija jāizprot biedrības darbības principus, jāiepazīstas ar dažādu profesiju pārstāvjiem, kuri darbojas biedrībā, un jāveic restaurācijas darbi, kā īstiem profesionāliem. Tomēr galvenais darbs bija saskatīt dažādas nianses biedrības darbībā, lai varētu izveidot informatīvu reklāmu.

 PIEDALĀMIES VENTSPILS PILSĒTAS SKOLU PASĀKUMĀ ,,SATIEC PROFESIONĀLI UZŅĒMUMĀ!"

Piedalīšanās pasākumā dod iespēju iegūt plašu informāciju par dažādām profesijām uzklausīt profesionāļu pieredzes stāstus un iepazīt profesijas specifiku uzņēmumos.

   8.decembrī mūsu skolas 10. un 11. klašu pārstāvji viesojās Ziemeļkurzemes reģionālajā slimnīcā Ventspilī un Valsts robežsardzes Ventspils pārvaldē. 

 

 

 Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes - LBTU Mūžizglītības centrs Jelgavā kopā ar Britu padomes (British Council) pārstāvniecību Latvijā un uzņēmējiem laukos uzsākuši projekta: "Kods: L.A.U.K.I." īstenošanu, kurā latviešu un mazākumtautības pilsētas skolu jaunieši, karjeras konsultanti un pedagogi iepazīs lauku dzīvi, nodarbinātības iespējas un kliedētu mītus, kas radušies sabiedrībā.

Projekta laikā dalībniekiem būs iespēja gūt izpratni par lauku dzīvesstilu un vērtībām, dažādām uzņēmējdarbības iespējām lauku teritorijās, sniedzot daudzveidīgu skatījumu, praktisko pieredzi un reālās dzīves piemērus, veicinot kritisko domāšanu un medijpratību, uzzināt par digitālā mārketinga iespējām lauku uzņēmējdarbības un dzīvesstila popularizēšanai jauniešu auditorijās pilsētās, kā arī iemācīties veidot reklāmas video.

Ventspils pilsētu, šajā projektā, pārstāv Ventspils Valsts 1. ģimnāzija un Ventspils 2. vidusskola.

Jaunieši dosies uz Norniekiem - uzņēmums  ,,STRAUSS UN KAZA" un starpnozaru mākslas biedrību "Serde". 


Dalīties: